„Nędzarz i Madame” – zapraszamy do kina w Dąbrowie Górniczej

Zapraszamy na seans filmu „Nędzarz i madame” – film, który ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty-malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta.

Buntownicza natura oraz niezgoda na zło i cierpienie sprawiają, że ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie. Po osiągnięciu sławy porzuca sztukę, aby służyć ludziom. Jego tragiczny los wieńczy załamanie, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce jednak odrodził się i powrócił, jako Brat Albert – przyszły święty. Filmową historię jego życia dopełniają losy sławnych przyjaciół i artystów – Heleny Modrzejewskiej i Józefa Chełmońskiego.

W kinie HELIOS w Dąbrowie Górniczej w CH POGORIA przy ul. Jana III Sobieskiego 6 w sobotę11 grudnia 2021 r. o godzinie 10:30 będzie można dołączyć do grupy i zobaczyć „Nędzarza” za 13 złotych (seans 11:00).

Zainteresowani proszeni są o wcześniejszy kontakt (w godzinach popołudniowych w dniach 9-10.12.2021 r.) z organizatorem, p. Elą, pod numerem telefonu 606 277 046.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *